Kullanım Klavuzu


Teşvikli Personeli Sgk Sistemine YüklemeÜst menüde bulunan Kolay İşlemler 'in altında bulunan Cari Ay İşlemleri'ne tıkladığınızda açılan sayfada Yükleme sekmesine gelerek XML'i SGK'ya Otomatik Yükle butonuna tıkladığınızda hiçbir işlem yapmanız gerekmeden, sistem otomatik olarak teşvikli yeni bildirgelerinizi SGK sistemine yükler. Eğer manuel yükleme yapmak isterseniz XML Oluştur ve Manuel Yükle butonuna tıklayarak, yeni bildirgelerinizi indirerek işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 Kontrol sekmesine geçtiğimizde Yüklenmiş Bildirgeleri Kontrol Et butonuna tıkladığımızda, sistem otomatik olarak SGK'ya yüklenmiş bildirge ve yeni oluşturulan bildirgeyi karşılaştırıp, mutabakat sağlar.

Eğer farklılık varsa, sistem uyarı verir. Hata yoksa DURUM: yazısının yanında TOPLAM PEK TUTARLARI MUTABIKTIR. şeklinde bir ibare belirir. Eğer SGK sistemine yüklenemeyen bildirge varsa, sistem hata koduyla birlikte sebebini bildirir. Prim Hizmet Belgeleri Toplam SPEK Tutarı ve Yüklenmiş Belgeler Toplam PEK Tutarı arasında farklılık varsa, yüklenemeyen bildirge var demektir. Bu durumda Manuel yükleme denenmelidir.Rapor sekmesi yükleme raporlarını görebileceğiniz sekmedir. Yüklemeler başarıyla sonuçlandıktan sonra, hem işyeri, hem de şube bazlı raporları kontrol etmenize olanak sağlar.

İletişim Bilgilerimiz


Bizi Takip Edin

ND Net Danışmanlık
ARGEYA